رووف گاردن

روف گاردن یا بام باغ ، تکنولوژی مدرن سقف سبز است با کارایی بالا بر روی پشت بام ها و تراس ها که به دلیل نیاز به  موادی سبک و بسیار مقاوم و نیز ایجاد بستری مناسب برای رشد پوششی گیاهان ، امری  تخصصی  و مهندسی می باشد

از مزایای روف گاردن می توان به پاکسازی هوای اطراف ، کاهش آلاینده ها ، کنترل دما ، قابلیت کشت مواد غذایی ، بهره برداری از آب باران و زیبایی ساختمان اشاره کرد.

علاوه بر این مزایا روف گاردن محیطی تفریحی ، زینتی و دکوراتیو و محلی دنج برای استراحت افراد ساکن آن ساختمان ایجاد می کند.

گیاهانی که برای باغ استفاده می شود باید دارای خصوصیاتی از جمله میزان تحمل گیاه در مقابل گرما و نور مستقیم خورشید و پایداری آن در مقابل وزش بادهای شدید و ... باشد.

محل اجرای باغ بام فقط مختص بام نیست بلکه پاسیو ها و تراس ها مکان مناسبی برای اجرای روف گاردن می باشد.

وجود این پوشش گیاهی در پشت بام میتواند به کاهش از دست دادن گرما و کاهش مصرف انرژی در شرایط زمستان تاثیر گذار باشد . پشت بام یک ساختمان ، تصویری از یک محوطه در اختیار شخص قرار می دهد که ممکن است در سطح خیابان بسیار ساده و معمولی به نظر بیاید. اما هنگامی که بر بالای بام یک ساختمان بلند بایستیم می توانیم تمامی این عوامل و مناظر متنوع را مشاهده و از دیدن آنها لذت ببریم